Mājas > Jaunumi > Saturs
Vara ietekme uz cilvēka ķermeni
- Sep 05, 2017 -

Vara Ievads vara ir vajadzīga mikroelementa cilvēka organismā, vara ir plaši izplatīta bioloģiskajiem audiem, no kuriem lielākā daļa ir organiskie kompleksi, daudzi no viņiem ir metāla olbaltumvielas, kuras fermentu formu funkcionālā nozīme. Katra fermenta vara proteīnu saturošu ir skaidrs fizioloģisko un bioķīmisko ietekme, daudz skābekļa saistībā elektronu nodošanu un redox reakcijas bioloģiskās sistēmās ir katalizē, varš, kas satur fermentus, kas ir vitāli svarīgas dzīves procesu.

1928 gadā Hart ziņoja, ka žurkas ar anēmiju var labot tikai papildinot dzelzs, tajā pašā laikā vara noteikšana, tiek uzskatīts, ka vara ir nepieciešams elements no zīdītājiem. Pēc atklāšanas Menke ir slimības 1962. gadā, tika uzskatīts par vara absorbcija pēc 10 gadiem traucējumu dēļ. 18. gadsimta vara ir pierādījusi, ka normālas asins sastāvdaļa, tā toksiskuma tika aprakstīts 19. gadsimta beigās.

Pārtikas avots vara plaši atrodamas dažādas pārtikas, austeres, gliemeņu jūras veltes pārtikas un rieksti ir labi avoti vara seko dzīvnieku aknām, nierēm, graudaugu dīgļi daļām, pākšaugi un tā tālāk.

Kad vara ir iegrimis vielmaiņas asimilē uzturu, asinis tiek vests uz aknām caur portālu vēnā un pievieno vara zilā olbaltumvielu, tad asins izdalās organismā un rodas lielākā daļa endogēno vara ir izdala vara, kas nav absorbē no pārtikas un neliels daudzums vara ar kuņģa-zarnu trakta izdalās caur citiem kanāliem. Vara ir galvenokārt uzsūcas tievo zarnu, nelielos daudzumos absorbējas kuņģa.